FAQ

 

Wypożyczalnia goscooterów działa do przełomu październik/listopad. Udowodniliście, że bardzo wielu mieszkańców Wrocławia korzysta z goscooterów. Zależy nam na tym, aby nasz sprzęt był sprawny a użytkownicy mogli z niego bezpiecznie korzystać, dlatego sezon zimowy poświęcamy na serwis sprzętu oraz optymalizację rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo i komfort jazdy.

 • Możesz skorzystać z naszych skuterów jeżeli:
 • masz ukończone 18 lat

 • jeśli 18 lat ukończyłeś/aś po 18 stycznia 2013 r. wymagane jest prawo jazdy kategorii AM (możliwość kierowania motorowerem, do których zalicza się również nasz skuter) lub wyższej (A, B lub inna)

 • jeśli 18 lat ukończyłeś/aś przed 19 stycznia 2013 r. wystarczy tylko dowód – nie musisz posiadać prawa jazdy!

 1. Zero brawury, przez pierwsze kilometry nie masz wyrobionych dobrych nawyków i na dobrą sprawę sam nie wiesz jak zareagujesz w kryzysowej sytuacji. 
 2.  Naucz się patrzyć w lusterka i pamiętaj o „martwym polu”.
 3. Do nauki jazdy i oswajania się ze sprzętem zawsze wybieraj drogi niepubliczne, wewnętrzne, bądź o małym natężeniu ruchu. 
 4. Naucz się pokory. Nie udawaj mistrza kierownicy.
 5. Przypomnij sobie podstawy ruchu drogowego.
 6. Nie panikuj dojeżdżając do skomplikowanego skrzyżowania.
 7. Ubierz się bezpiecznie.
 8. Nie zapomnij założyć kasku – jest on konieczny do podróży.
 9. Kategorycznie zabrania się użytkowania skutera będąc pod wpływem alkoholu, czy środków odurzających.

Jest ono zalecane. Jeżeli nie posiadasz doświadczenia w prowadzeniu jednośladów, a posiadasz prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat to zalecamy abyś odbył wcześniej kilka lekcji.

Ukończone 18 lat. Wyjątkiem jest sytuacja, jeśli posiadasz kartę motorowerową.

Możesz to zrobić na stronie www.goscooter.pl lub pobrać naszą aplikację na urządzenie z systemem Android lub IOS i dokonać rejestracji bezpośrednio w aplikacji.

Nie – dane Twojej karty będą potrzebne dopiero po zweryfikowaniu przez nasz zespół Twojego konta

Skutery możesz wypożyczyć i zwrócić w określonych strefach. Strefy te są widoczne zarówno dla Użytkowników zalogowanych i niezalogowanych pod adresem www.client.goscooter.pl oraz na mapie w aplikacji mobilnej.

Wszędzie, pamiętaj jednak, że musisz zwrócić go w wyznaczonej strefie.

Tak, skuter można wypożyczyć tylko poprzez zarezerwowanie go, nawet jeśli jesteś bardzo niedaleko naszego pojazdu. Nikt w tym czasie nie wypożyczy zarezerwowanego przez Ciebie skutera.

Nie ma ograniczeń czasowych. Jedynym ograniczeniem jest poziom naładowania baterii. Pamiętaj, aby planować swoją trasę tak, żeby zaparkować pojazd w strefie.

 1. Jeżeli wcześniej nie dokonałeś rezerwacji to wybierz skuter, którym chcesz jechać. Skuter zidentyfikujesz po numerze bocznym lub numerze rejestracyjnym,
 2. Kliknij „Uruchom”, przygotuj się do jazdy i jedź.
 3. Aby włączyć postój kliknij „Zaparkuj”.
 4. Aby zakończyć wypożyczenie kliknij „Zakończ”.
 5. O rozpoczęciu i zakończeniu wypożyczenia zostaniesz powiadomiony SMS-em.

Cena za 1 min: 0,69 zł

Cena za 1 min postoju: 0,09 zł

Minimalna opłata za przejazd: 3,00 zł

Maksymalna opłata za dobę: 89,00 zł

Skuter elektryczny wyposażony jest w baterię litowo – jonową, która po całkowitym naładowaniu wystarcza na przejechanie ok. 40 – 50 km w przypadku zielonego skutera, oraz 60 – 70 km w przypadku białego skutera (w zależności od warunków drogowych, stylu jazdy i obciążenia skutera).

Na wyświetlaczu skutera widoczny jest symbol baterii z pięcioma kreskami. Im mniej pozostałych kresek, tym mniejszy zasięg skutera. Jeśli na wy świetlaczu miga ikonka baterii lub skuter drastycznie zwolnił radzimy zakończyć użytkowanie.

Skutery z poziomem naładowania niższym niż 20% zostaną wyłączane z sieci i nie będzie można ich wypożyczyć – nasz zespół będzie wymieniał rozładowane baterie na te w pełni naładowane.

Informacja ta jest dostępna z poziomu Aplikacji, po wybraniu konkretnego skutera.

Jest to 45 km/h, nie mniej jednak użytkownikom o niewielkim doświadczeniu w prowadzeniu jednośladów zalecamy jazdę z mniejszą prędkością.

Nie, zgodnie z Kodeksem Drogowym skuter to motorower i możemy poruszać się nim wyłącznie po drogach.

Nie, zgodnie z Kodeksem Drogowym, naszymi skuterami nie można poruszać się po drogach ekspresowych.

Można zaparkować go na chodniku w sposób nieutrudniający pieszym przejścia, nie trzeba natomiast płacić za parking (parkometr). Nie wolno pozostawiać skutera na płatnych parkingach strzeżonych oraz na parkingach galerii handlowych.

Jest to widoczne w aplikacji, gdzie zaznaczony jest obszar w ramach którego można oddawać skuter.

Tak, służy temu postój. Możesz zaparkować skuter a następnie zdecydować czy oddać czy zapauzować skuter. Oznacza to, że skuter nadal jest wypożyczony przez Ciebie, ale płacisz za pauzę mniej – zgodnie z Cennikiem.

Nigdzie. Skuter uruchamia się za pomocą aplikacji.

Kufer można otworzyć jedynie w sytuacji, gdy skuter jest już uruchomiony. Wystarczy:

Zielony skuter: nacisnąć czerwony przycisk znajdujący się z tyłu kufra

Biały skuter: nacisnąć zielony przycisk po prawej stronie kierownicy

Pamiętaj, aby przed zakończeniem wypożyczenia zabrać swoje rzeczy i sprawdzić, czy kufer jest dobrze zamknięty.

Kask podobnie jak dokumenty znajdują się w kufrze skutera.

W takiej sytuacji, bezwzględnie powinieneś zrezygnować z wypożyczenia. Jeżeli zrobisz to w ciągu 2 minut od kliknięcia polecenia „Uruchom” to nie obciążymy Cię żadnym kosztami z tytułu wypożyczenia.

W każdym skuterze znajdziesz specjalne czepki pod kask, tak aby użycie kasku było higieniczne. Jest ono konieczne. Jeśli jeździsz często, możesz go użyć wielokrotnie – wziąć ze sobą i skorzystać z niego przy kolejnej jeździe. Czepki uzupełniamy na bieżąco.

Nasza flota wyposażona jest w dwa rodzaje pojazdów:

Zielone – jednoosobowe

Białe – dwuosobowe

Nie, Użytkownicy nie martwią się o ładowanie odpowiada jest nasz zespół.

Tak, przed jazdą należy dokonać oględzin skutera i oceny czy można nim rozpocząć jazdę. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu: +48 530 285 556.

Od razu skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Telefon: +48 530 285 556, E-mail: bok@goscooter.pl.

Tak,  rezerwacji skutera można dokonać zarówno poprzez aplikację jak i stronę www.

Tak, faktury generowane są automatycznie przy każdym zasileniu konta.

W przypadku wypadku spowodowanego z winy kierującego skuterem i szkody wymagającej naprawy skutera do 500 zł koszt ponoszony przez kierującego to 100 zł plus opłata wg cennika producenta za części do naprawy. Jeżeli koszt naprawy szkody jest wyższy niż 500 zł, koszt ponoszony przez kierującego to 500 zł plus opłata wg cennika producenta za części do naprawy. Szczegółowo opisuje to nasz regulamin.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas na: bok@goscooter.pl lub zadzwoń: +48 530 285 556

GoScooter ® 2018 - wszelkie prawa zastrzeżone.